Marmara İletişim Mezunları Derneği
İLMEDİLMEDİLMED
+90 536 410 62 76
bilgi@ilmed.org.tr
Fatih / İstanbul

Halim Bahadır Eserleri

Tutunuş:

Roman kahramanının gözünden topluma, aldatılmaya ve erkek dünyasına farklı bir bakıyor.

Yaşanmış bir erkek öyküsü olan “Tutunuş ” Neden Kitap Yayınları tarafından 2004 yılında yayımlandı.

 

Tuzağa Düşen Masumiyet:

Halim Bahadır, gerçek olayları devrimci hayatların tanıklığıyla aktardığı romanı Tuzağa Düşen Masumiyet’te, 78 kuşağının izini sürerken 12 Eylül rejiminin yol açtığı büyük yıkıma ışık tutuyor ve darbeye farklı bir bakış açısı getiriyor.

Kitap 2008 yılında Say Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

 

Hangi Sarhoşluklar Bıçakladı Yalnızlığımı:

Halim Bahadır; yalnızlıkları, terk edilişleri, sarhoşlukları, acıları, arzuları, hüzünleri, isyanları, sevinçleri okuyucuyla paylaşan bir yazardan çok bir dost gibi… Son kitabı Hangi Sarhoşluklar Bıçakladı Yalnızlığımı’nda yine bu sıcak ilişkiyi kuruyor şiir gibi yazılarında… Hepimizin ilişkisine denk düşebilecek bir duyarlılıkla kaleme alınmış yazılar, iç dünyamızın dışa yansıyan bir aynası adeta… Kendinizi okur gibi okuyacaksınız ve “belki de kendinize bir şarkı söyleyeceksiniz o gece…” Eser 2005 yılında Neden Kitap Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

 

Hey Aşk Seni Hiç Aldatmadım:

Halim Bahadır bu kez kadınların acılarını anlatıyor bize, günahını tatlı çağrısıyla vicdan azabının soğuk terleri arasında çırpınan kadınların gerçek öykülerini paylaşıyor.

Eser 2005 yılında Neden Kitap Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

 

Büyüme Sakın Küçük Kız:

“Büyüme Sakın Küçük Kız”ın sayfalarını çevirdikçe, bu ülkenin kentlerine yolculuklara çıkacaksınız. Bir yazı dağ başlarında vurulup düşen bir delikanlıya götürecek sizi. İçiniz acıyacak. Bir yazıda içinizdeki katille yüzleşirken birkaç sayfa sonra ölüme meydan oku yan bir aşka tanıklık edeceksiniz. Bir öyküde su katılmamış bir yalnızlığı yaşayacak, bir başkasında kendi içinize doğru yürüyüşe geçeceksiniz. Kitap ilk 2003 yılında Bilge Karınca Yayınları ile yayımlanmış takip eden 2004 yılında ise Neden Kitap Yayınları tarafından sevenleri ile yeniden buluşmuştur.

 

Kanatsız Kuşlar:

Babalar ve oğullarının hikayesi çok anlatılmıştır sinemada, edebiyatta ama babalar ve kızlarının hikayesi nedense yazar ve sinemacıların pek ilgisini çekmemiştir. Bu kitap edebi anlamda da ilk kez böyle bir konuya dikkat çekiyor.

Kitap 2007 yılında Mavi Ağaç Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

 

Dokunuş:

Romantik isyankâr Halim Bahadır, kadınların yaşadıkları aşklardan yola çıkarak kaleme aldığı “Dokunuş”ta bu soruların yanıtlarını verirken, kadınları aşklarıyla yüzleşmeye çağırıyor. Eser 2009 yılında Pia Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

 

Yorum Yap