Marmara İletişim Mezunları Derneği
İLMEDİLMEDİLMED
+90 536 410 62 76
bilgi@ilmed.org.tr
Fatih / İstanbul

Erdoğan Oğultekin: Sait Faik’in Adası / Bir Fakir Orhan Veli / Nazım Hikmet’in Memleketi

 

Sait Faik’in Adası: Sait Faik’in Adası, Türk edebiyatının ünlü yazarlarını karikatürler kullanarak anlatırken bir çocuk hikayesi olarak dikkat çekiyor. 32 sayfadan oluşan kitap, Erdoğan Oğultekin kaleme yer alıyor.

Yazar ve şairlerin anlatıldığı “Çocuklar için Edebiyat” adlı serinin ilk kitabı olan Sait Faik’in Adası, Eksik Parça Çocuk Yayınları tarafından basıma hazırlanıyor. Kitap, ünlü korsanların merakını, köpekleri Arap ile Nonoş’u ve arkadaşlarını çizgileriyle anlatıyor. Sait Faik’in dünyaya, insanlara ve açılış olan bakışını karikatürize eden Erdoğan Oğultekin, bu eserle Türk edebiyatının yazarlarını, yeni nesil çocukları anlatmayı amaçlıyor.

Kitap 2019 yılında Eksik Parça Yayınevi tarafından yayımlanmıştır.

Bir Fakir Orhan Veli: Bir Fakir Orhan Veli, Türk Edebiyatı’nın ünlü şairi, Garip akımının kurucusu Orhan Veli’nin yaşam öyküsünü ve şairlik yolculuğunu resimli hikâyelerle anlatıyor. Çocuklar için Edebiyat serileriyle çocuklar edebî şahsiyetleri eğlenceli ve akılda kalıcı kaçakları anlatan Eksik Parça Yayınları, serisinin 2. yazıları Orhan Veli’yi konu alıyor.

Çocukların şiir sevgisini barındırma, şairlerin hayatlarını kolayca anlatma ve ilham verme amaçlarını taşıyan Bir Fakir Orhan Veli, hem yazıp hem de çizdiği çocuk kitaplarını adını duyuran Erdoğan Oğultekin imzasını taşıyor. Resimlerle zenginleştirilmiş Bir Fakir Orhan Veli kitabı çocuklara Orhan Veli’yle tanıştırmak ve edebiyat sevgisi yetiştirmek isteyen ebeveynleri bekliyor.

Kitap 2019 yılında Eksik Parça Yayınevi tarafından yayımlanmıştır.

Nazım Hikmet’in Memleketi: Edebiyatımızın şair ve yazarlarının hayatlarını resimli hikayelerle keşfetmeye var mısınız?

Şiirlerle yaşanmış; özlem, umut ve mücadele dolu yaşamımı dinlemeye hazır mısınız?

Kitap 2019 yılında Eksik Parça Yayınevi tarafından yayımlanmıştır.

Yorum Yap