Marmara İletişim Mezunları Derneği
İLMEDİLMEDİLMED
+90 536 410 62 76
bilgi@ilmed.org.tr
Fatih / İstanbul

Doğan Satmış Eserleri

50 maddede Yeni Dünya Düzeni:

21. yüzyıla dair sorular, bu soruların cevaplarından doğacak muhtemel sorular; geleceğe dair tahminler, mevcut tahminler üzerinden olası değerlendirmeler ve cevap ararken merak edilecek daha çok şey. Gazeteci-yazar Doğan Satmış, olanlara ve olacaklara dair yaptığı değerlendirmelerle daha önce hiç dikkatimizi çekmeyen konuları gündemimize taşırken zihnimizi meşgul eden konulara da farklı bir noktadan bakmamızı sağlayacak. Eser, Karakarga yayınları tarafından 2020 yılında yayımlandı.

 

50 maddede Göbeklitepe ve Sırları:

Yüzyılın en büyük arkeolojik keşiflerinden biri, insan aklının anlamakta zorlanacağı kadar olağanüstü bir yer. Doğan Satmış, tıpkı Mısır Piramitleri gibi, bir gün yeryüzündeki herkes tarafından bilinecek ve dünyanın en önemli seyahat noktalarından biri olacak Göbeklitepe’ye dair merak edilen tüm soruları yanıtlıyor.

Kitap, Karakarga yayınları tarafından 2019 yılında yayımlandı.

 

Korku Toplumu:

Gazeteci yazar Doğan Satmış bu kitabında “İnsanların konuşmaktan korktuğu noktaya nasıl gelindiği ve ülke her alanda gerilerken ‘korku toplumu’nun nasıl oluştuğu” önermelerini derinlemesine inceliyor.

Kitap Karakarga yayınları tarafından 2022 yılında yayımlandı.

 

$urvivor:

Gazeteci-yazar Doğan Satmış, Acun Ilıcalı’nın sıfırdan milyonerliğe uzanan öyküsünü araştırdı, ironik bir üslupla mercek altına aldı.

Kitap, Karakarga yayınları tarafından 2017 yılında yayımlandı.

 

Gaye:

Doğan Satmış uzun yıllardır gazetecilik yapıyor. Köşe yazarlığı da yaptı ama daha çok gazetelerin mutfağında çalıştı. Ve sonra bir gün, karşısına “dört cesur kız” çıktı. Öykülerini araştırdı. Bu kitapta o “dört cesur kız”ın öyküleri mevcut.

Kitap Alfa Yayıncılık tarafından 2013 yılında yayımlandı.

Mina: Mina, kendini “günümüz Türkiye’sinin iddialı ama sıradan kadınlarından biri” olarak tanımlarken, kitapta hayatı bir günde değişen bir insan öyküsünün olduğunu anlatıyor. Kitap ilk 2018 yılında Gezegen Yayınevi tarafından yayımlanmakla birlikte 2020 yılında ise MD yayıncılık ile yeniden kitapseverlerin karşısında boy gösterdi.

 

Bir İşsizin Günlüğü:

Doğan Satmış, Habertürk gazetesinde genel yayın yönetmen yardımcısı görevindeyken, kendisini işsizler ordusunun arasında bulmuş bir gazeteci. Satmış, günlüğünde bir “işsiz” olarak hayata kaldığı yerden nasıl devam ettiğini, yeni başlangıçlar yapma çabasını oldukça esprili ve eğlenceli bir dille anlatıyor.

Kitap 2015 yılında Doğan Kitap yayınevi tarafından yayımladı.

 

Türkiye Tarihini Değiştiren 110 Kadın:

Gazeteci-yazar Doğan Satmış, Türkiye’de siyasetten girişimciliğe, spordan sinemaya yaptıklarıyla kitleleri peşinden sürükleyen 110 kadının hikâyesini anlatıyor. Onlardan ilham alan yeni cesur, asi ve öncü kadınların yetişmesi için bir katkı sunuyor.

Kitap Karakarga yayınları tarafından 2020 yılında yayımlandı.

 

50 maddede Hz. Ayşe ve İslam’da Kadın:

İslam dini kadınlara nasıl bakar? Gerçekten erkeklerin üstünlüğü var mıdır? Hz. Muhammed bu konuda neler söyledi? Peygamber’in evlilikleri ve kadına bakışı nasıldı? Kadınların evlilik yaşı ve bu konudaki görüşler nelerdir? Peygamber’in eşi Ayşe’nin önemi neydi? İFK yani “İftira Hadisesi” neydi, neler oldu? Hz. Ayşe ve mezhep tartışmasındaki önemi nedir? O yıllarda yaşanan kıskançlıklar nelerdi? İslam dini savaş dini midir yoksa barış dini mi? Bu kitap, tüm bu soruların yanıtlarını ve daha fazlasını, araştırmacı gazeteci Doğan Satmış’ın gözünden size sunuyor.

Kitap Karakarga yayınları tarafından 2022 yılında yayımlandı.

Yorum Yap